Városlista
2026. május 14, csütörtök - Bonifác

Hírek

2011. November 27. 07:15, vasárnap | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

Szankciókra számíthat Szíria

Szankciókra számíthat Szíria

Szankciókat dolgozott ki az Arab Liga Szíria ellen, mert Bassár el-Aszad elnök nem tett eleget a szervezet azon követelésének, hogy szüntesse be a demokráciakövetelő tüntetőkkel szembeni erőszakos fellépését.

A szankciókat – többek között a damaszkuszi jegybankkal történő együttműködés felfüggesztését, szíriai tisztségviselők beutazási tilalmát – az Arab Liga gazdasági és pénzügyminiszteri tanácsa dolgozta ki szombati kairói ülésén. A tervezetet vasárnap terjesztik a külügyminiszterek elé jóváhagyásra.

Amennyiben az Arab Liga tagállamainak külügyminiszterei jóváhagyják a szankciókat, az súlyos csapás lesz a magát az arab nacionalizmus motorjának tekintő Szíria kormányára nézve.

Címkék: Szíria, szankció

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 14. 10:00, csütörtök | Külföld

Zelenszkij: Oroszország súlyos támadást mért Ukrajna nyugati részére, halálos áldozatok is voltak

Oroszország szerda délután Ukrajna nyugati megyéire mért kiterjedt légi támadást, amelynek a helyi hatóságok közlései szerint halálos áldozatai és sebesültjei is vannak.

2026. Május 13. 17:00, szerda | Külföld

Ukrajnai háború - Kreml: közeledik a befejezés, de időpontról még nem lehet beszélni

A békefolyamat során elvégzett munka alapján elmondható, hogy közeledik az ukrajnai konfliktus befejezése, de konkrét dátumokról egyelőre nem lehet beszélni

2026. Május 11. 17:00, hétfő | Külföld

Hantavírus - Megkezdődött a Hondius utasainak evakuálása Tenerifén

Megkezdődött a Hondius holland óceánjáró utasainak evakuálási folyamata Tenerife szigetén - jelentette be a spanyol egészségügyi miniszter a kikötőben tartott sajtótájékoztatón vasárnap reggel.

2026. Május 09. 09:00, szombat | Külföld

Ukrajnai háború - Háromnapos tűzszünetet jelentett be Trump Ukrajna és Oroszország között

Szombattól kezdődően háromnapos tűzszünetet jelentett be Ukrajna és Oroszország között Donald Trump amerikai elnök Washingtonban pénteken.