Hírek
2013. Július 29. 09:42, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Százezren lépték át a határt Röszkénél a hétvégén
Mintegy százezer utas lépte át a magyar-szerb határt a hétvégén a röszkei átkelőnél, ahol többórás várakozásra kényszerültek az autósok. A vendégmunkások miatt a következő hetekben is intenzív forgalomra kellszámítani
Jászai Linda elmondta, pénteken, szombaton és vasárnap több mint százezer utas és mintegy 28 ezer jármű lépte át a magyar-szerb határt a röszkei átkelőnél. Az utazók túlnyomó többsége Nyugat-Európából szabadságára hazatérő, illetve a vakáció leteltével visszautazó vendégmunkás volt.
Intenzív volt a forgalom a tavasszal megnyílt Ásotthalom-Királyhalom átkelőnél is, bár ott nem alakultak ki a röszkeihez hasonló sorok, a várakozási idő a kilépő- és a belépőoldalon is esetenként meghaladta az egy órát - közölte a főhadnagy.
A szóvivő felhívta a figyelmet arra, hogy a következő hétvégeken is kialakulhatnak torlódások a röszkei átkelőnél, ezért azt tanácsolta az autósoknak, indulás előtt tájékozódjanak a rendőrség honlapján (police.hu) az aktuális forgalmi helyzetről. Az utazóknak a gyorsabb átlépésért érdemes a tiszaszigeti vagy az ásotthalmi határátkelőt választaniuk, mindkettő 7 és 19 óra között tart nyitva - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 31. 07:33, szerda | Belföld
MÁV: több járművet állítanak forgalomba az év végi, újévi időszakban bizonyos vonalakon
2025. December 31. 07:32, szerda | Belföld
Sulyok Tamás Kapu Tiborral együtt köszönti az újévet a közmédia csatornáin
Sulyok Tamás köztársasági elnök Kapu Tibor kutatóűrhajóssal együtt köszönti az új évet a közmédia csatornáin szerda éjfél után.
2025. December 30. 09:50, kedd | Belföld
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én 11 órakor. A hírt a kormányfő a Facebook oldalán tette közzé hétfőn.
