Városlista
2025. május 2, péntek - Zsigmond

Hírek

2018. Április 06. 10:53, péntek | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

Székesfehérváron rendezik a Művészeti Egyetemek Találkozóját

Székesfehérváron rendezik a Művészeti Egyetemek Találkozóját

Első alkalommal rendezik meg a Művészeti Egyetemek Találkozóját (MET), amelyen előadásokkal, koncertekkel, kiállításokkal és workshopokkal mutatkoznak be

a különféle művészeti ágakban tanuló hallgatók április 13. és 15. között Székesfehérváron, a Vörösmarty Színházban.

Részletes program a Vörösmarty Színház honlapján!

A háromnapos rendezvényen valamennyi budapesti művészeti egyetem – a Magyar Képzőművészeti Egyetem (MKE), a Magyar Táncművészeti Egyetem (MTE), a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME), a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem (LFZE) és a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) -, valamint a Pécsi Tudományegyetem (PTE) Művészeti Karának hallgatói ismerhetik meg egymás munkáit és mutatkozhatnak be a közönségnek Székesfehérváron.

Az első összművészeti találkozón 26 nyilvános esemény várja Fehérváron az érdeklődőket.

Az SZFE három előadással,filmvetítésekkel és koncerttel érkezik, de drámajátékos foglalkozásokat és mozgástréningeket is tartanak. Az MTE táncbeavató foglalkozásán az érdeklődők megismerhetik a balett, a modern tánc és a néptánc évfolyamokat, és rövid ízelítőt kapnak a gyakorlatok, próbák és előadások világából. Az LFZE többek között egy kvartettel lép fel, a MOME, a PTE és az MKE hallgatói közös kiállításon mutatkoznak be és különféle workshopokat szerveznek.

Bagó Bertalan, a Vörösmarty Színház művészeti vezetője a programot beharangozó budapesti sajtótájékoztatón hiánypótló rendezvénynek nevezte az évtizedekkel ezelőtt megszűnt művészeti főiskolai össztalálkozó újraélesztését. Hangsúlyozta, hogy a művészeti egyetemek hallgatóinak ezidáig nem nyílt lehetőségük arra, hogy egy helyen találkozzanak egymással, személyes kapcsolatokat teremtsenek és eszmét cseréljenek.

Jövő héten péntektől vasárnap estig a színház épületében változatos programokkal, akciókkal, performanszokkal, kiállítással, filmvetítéssel, színházi és táncelőadással, valamint koncertekkel várják az érdeklődőket, akik több alkotói folyamatba is bekapcsolódhatnak.

A látogatók bepillantást kapnak a művészeti egyetemeken folyó oktatásba is – tette hozzá Bagó Bertalan, kiemelve, hogy a művészet iránt érdeklődő középiskolások testközelből ismerhetik meg a művészeti egyetemeken zajló munkát.

A rendezvény a művészeti egyetemek hallgatói önkormányzatainak közreműködésével, Székesfehérvár önkormányzatának támogatásával valósul meg.

Brájer Éva, Székesfehérvár alpolgármestere elmondta, hogy megalapították a Pelikán-díjat, amelyet a fesztivál végén adnak át. Az elismerés egy éven át havi 100 ezer forintos támogatással jár.

Az egyetemisták mellett a programban a MOME néhány tanárával lesz beszélgetés. A fellépők között van Wéber Kristóf, a Vera H Quintet és a Bekvart zenekar is. Mindezek mellett a középiskolásokat pályaválasztási tanácsadással is várják a rendezvényre. A nyilvános események mellett számos zártkörű rendezvény is lesz, kifejezetten azzal a céllal, hogy az intézmények egyes hallgatói közelebbi munkakapcsolatba kerüljenek egymással. A közös munka eredményét április 15-én, vasárnap a színház nagyszínpadán láthatja a közönség.

szekesfehervar.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Május 02. 09:50, péntek | Sport

MOL Magyar Kupa - Hétfőn indul a jegyértékesítés a fináléra

Hétfőn 10 órától kezdődik a jegyértékesítés a labdarúgó MOL Magyar Kupa május 14-i fináléjára, amelyben a tavalyi évhez hasonlóan a Ferencváros és a címvédő Paks találkozik a Puskás Arénában.

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését