Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2016. Március 03. 14:11, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Szeles és borús idő lesz az első tavaszi hétvégén

Szeles és borús idő lesz az első tavaszi hétvégén

Szeles és borús, többfelé esős lesz az időjárás az első tavaszi hétvégén, néhol még hóra is számítani lehet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzésből.

Pénteken eleinte többnyire erősen felhős lesz az ég, főként nyugaton és délen várható eső, kezdetben havas eső. A déli óráktól észak, északnyugat felől felszakadozik, csökken a felhőzet, és fokozatosan megszűnik a csapadék. Emellett viszont többfelé erős, nyugaton viharos lesz a szél, amely csak estére mérséklődik. A leghidegebb órákban 0-5 Celsius-fok lehet, nappal 5-13 fokig melegszik fel a levegő.

Az erős szél miatt Győr-Moson-Sopron, Somogy, Vas, Veszprém és Zala megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki péntekre. Baranya, Somogy és Zala megyére a várható sok eső miatt, míg Győr-Moson-Sopron, Somogy, Vas, Veszprém és Zala megyére a havazás miatt adtak ki szintén elsőfokú figyelmeztetést péntekre.

Szombaton napközben említésre méltó csapadék még nem várható, de késő este nyugaton már lehet eső, záporeső. Többfelé megerősödik, északnyugaton viharossá fokozódhat a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 4, a legmagasabb hőmérséklet 10 és 15 fok között alakul.

Helyenként még vasárnap is megerősödhet a szél és többfelé várható eső, zápor. A minimumhőmérséklet 2 és 8, a maximumhőmérséklet 9 és 14 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.

Címkék: eső, időjárás, szél, tavasz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.