Hírek
2018. Szeptember 19. 11:03, szerda |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Szeptember 29-én, szombaton lesz mellrák elleni séta Székesfehérváron
Az idei esztendőben is közös sétával hívják fel a figyelmet a mellrák elleni küzdelem támogatására és a szűrővizsgálatok fontosságára szeptember 29-én.
A szombat délelőtti közös séta reggel 9 órakor kezdődik az Országalmánál a séta végén pedig a Palotai kapu téren felállított a Richter Egészségváros programjain szakemberek adnak tanácsot a mellrákkal és a mell önvizsgálatával kapcsolatban is.
Szeptember 29-én, szombaton már kilencedik alkalommal rendezik meg azt a sétát Székesfehérváron, amely a szűrések és az önvizsgálat fontosságára hívja fel a figyelmet.

Dr. Pásztor László, a Fejér Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztály egészségfejlesztési koordinátora arra hívta fel a figyelmet, hogy az emlőrák egy gyakori betegség és sajnos nincs ma arra tudásunk, hogy megelőzzük, de időben felfedezve gyógyítható. Éppen ezért a rendszeres emlőszűrésekre el kell menni! Fontos, hogy sokan legyünk a sétán és vigyük hírét ennek a fontos vizsgálatnak. Kiemelte, hogy októberben 2-3 ezer hölgy kap meghívót mellrák szűrésre.

Az idei mellrák sétára Östör Annamária egészségügyi tanácsnok, Dr. Pásztor László, a Fejér Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztály egészségfejlesztési koordinátora, Sebestyén Lászlóné a Nosztalgia NYugdíjas Klub vezetője és Habi Józsefné a Kézenfogva Onkológiai Klub vezetője közösen hívta a fehérváriakat.
Az emlőszűrő központ munkatársai is ott lesznek a programon és időpontot is tudnak adni a vizsgálatra.
Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok kiemelte, hogy már kilencedik alkalommal lesz mellrák séta Fehérváron. Eddig is mindig sokan voltunk a sétán, mely civil kezdeményezésre jött létre. Mint mondta idén az Egészségfejlesztési Iroda a szervező, ugyanis a város pályázaton nyert forrást egészségfejlesztési programok megvalósítására. Szeptember 29-én a Richter Egészségnap is Fehérvárra érkezik, aminek egyben megnyitó programja is a mellrák séta.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2025. December 31. 07:35, szerda | Életmód
Különleges meteorraj érkezik január első napjaiban
Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton - közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.
2025. December 31. 07:34, szerda | Életmód
Lavina sodort el egy magyar házaspárt Dél-Tirolban, a férj meghalt
Lavina sodort el hétfőn egy magyar házaspárt az olaszországi Trentino-Alto Adige (Dél-Tirol) megye Aurina-völgyében, a férj meghalt, felesége viszont sértetlen maradt
2025. December 31. 07:33, szerda | Kék hírek
A NAV nevével visszaélve támadnak adathalász csalók
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nevével visszaélve támadnak az adathalászatra specializálódott csalók, akik adó-visszatérítés lehetőségével kecsegtetik áldozataikat - közölte az adhatóság kedden az MTI-vel.
