Hírek
2017. Augusztus 30. 14:28, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Szeptember 5-ig lehet jelentkezni az őszi érettségi vizsgákra
Szeptember 5-ig még lehet jelentkezni az őszi érettségi vizsgákra - közölte az Oktatási Hivatal (OH) szerdán az MTI-vel.
Ebben a vizsgaidőszakban az érettségizők rendes, szintemelő, kiegészítő, ismétlő, pótló és javító vizsgát tehetnek, azaz előrehozott vizsgára most nem lehet jelentkezni.
Az írásbeli vizsgák október 13-tól október 27-ig tartanak.
Az emelt szintű szóbeli vizsgák november 9-én kezdődnek, és november 13-án zárulnak.
A középszintű szóbeli vizsgák november 20. és 24. között lesznek.
Az őszi vizsgaidőszakban a kijelölt középiskolák és a megyei, fővárosi kormányhivatalok szerveznek érettségi vizsgákat.
A szervezésre kijelölt középiskolák és a kormányhivatalok listája, valamint a jelentkezés benyújtásához kapcsolódó legfontosabb információk megtalálhatók az Oktatási Hivatal honlapján (www.oktatas.hu), a Köznevelés/Érettségi/Aktuális vizsgaidőszak: 2017 október-november menüpontban, illetve a Köznevelés/Kormányhivatalok/Kormányhivatalok elérhetőségei linken.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 31. 15:00, kedd | Belföld
Meghalt Nádasdy Ádám nyelvész, költő és műfordító
2026. Március 31. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Hazát szeretetre és tiszteletre lehet építeni
Ünneprontóknak nevezte a Tisza Párt híveit hétfőn a miniszterelnök, a Fidesz elnöke Szolnokon a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld
MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást
Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.
2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon
Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.
