Városlista
2025. december 31, szerda - Szilveszter

Hírek

2018. Augusztus 16. 12:02, csütörtök | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

Szombaton avatják Csitáry G. Emil emléktábláját a Fő utcán

Szombaton avatják Csitáry G. Emil emléktábláját a Fő utcán

Székesfehérvár meghatározó személyisége volt Csitáry G. Emil polgármester a két világháború közötti időszakban. Szombattól tábla őrzi emlékét a Fő utca 2. szám alatti ház falán.

A Rózsaligetben álló Csitáry szobor után újabb alkotás őrzi majd Fehérváron az egykori polgármester emlékét.

Csitáry Gramanetz Emil 1892-ben született Székesfehérváron. A két világháború között az egyik legjelentősebb személyisége volt a város közéletének, jegyzőként, majd 1931 és 1941 között polgármesterként tevékenykedett. Emellett az utolsó két évben és az azt követő két évben ellátta a városi főispáni tisztséget is. Személyisége és munkássága hosszú időre meghatározta Székesfehérvár jövőjét és arculatát. Irányítása alatt a város gazdasági és kulturális élete is jelentősen előremozdult. Kiemelkedő szerepet játszott az 1938-as jubileumi Szent István Év eseményeinek megszervezésében, melyek közül a legjelentősebb a Székesfehérvárra hozott Országgyűlés, és augusztus 20-a nemzeti ünneppé nyilvánítása Szent István tiszteletére.

A ’38-as Szent István Emlékév 80. évfordulója alkalmából szervezett emléktábla-avatás augusztus 18-án, szombaton 10.00 órakor kezdődik a Fő utca 2. szám alatt. Köszöntőt mond dr. Cser-Palkovics András polgármester, közreműködik Bobory Zoltán, a Vörösmarty Társaság elnöke.

Az ünnepségre tisztelettel invitálják Fehérvár polgárait és minden kedves érdeklődőt!

szekesfehervar.hu

Címkék: belváros, történelem

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2025. December 31. 07:35, szerda | Életmód

Különleges meteorraj érkezik január első napjaiban

Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton - közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.

2025. December 31. 07:34, szerda | Életmód

Lavina sodort el egy magyar házaspárt Dél-Tirolban, a férj meghalt

Lavina sodort el hétfőn egy magyar házaspárt az olaszországi Trentino-Alto Adige (Dél-Tirol) megye Aurina-völgyében, a férj meghalt, felesége viszont sértetlen maradt

2025. December 31. 07:33, szerda | Kék hírek

A NAV nevével visszaélve támadnak adathalász csalók

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nevével visszaélve támadnak az adathalászatra specializálódott csalók, akik adó-visszatérítés lehetőségével kecsegtetik áldozataikat - közölte az adhatóság kedden az MTI-vel.