Városlista
2026. április 1, szerda - Hugó

Hírek

2012. Május 27. 14:01, vasárnap | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Átadták a kulcsot, indul a nagyüzem a Balatonnál

Átadták a kulcsot, indul a nagyüzem a Balatonnál

Hivatalosan is megkezdődött az idegenforgalmi szezon a Balatonnál. A nyár fővárosának kulcsát az Országgyűlés legidősebb tagjától, a 90 éves Horváth Jánostól vette át Siófok polgármestere.

Zenekari kísérettel érkezett az ünnepi menet a siófoki hajóállomásra abból az alkalomból, hogy megkezdődött az idegenforgalmi szezon a Balatonnál. A nyár fővárosának kulcsát az Országgyűlés legidősebb tagjától, a 90 éves Horváth Jánostól vette át Siófok polgármestere. A városban a gyengének számító téli hónapokban is 22 ezer éjszakát töltenek el a turisták.

Balázs Árpád polgármester azt mondta, felkészültek a vendégek fogadására, „a város gyönyörűbb, mint bármikor, a Balatonnak tiszta a vize”, és most már csak a jó időben kell bízni.

A pünkösdi hétvégén a balatoni hajók az előszezonban érvényes menetrend szerint közlekednek, noha a hajózásban csak két hét múlva indul az előszezon.

„Rengeteg olyan program van, amihez a Balatoni Hajózási Zrt. is tud csatlakozni, elkészültek a kikötőink, nagyon sok hajóprogrammal várjuk a vendégeket, és megfelelő szórakozást tudunk számukra nyújtani” – tájékoztatott Horváth Gyula, a Balatoni Hajózási Zrt. vezérigazgatója.

A kulcsátadással hivatalosan megkezdődött az idegenforgalmi szezon a Balatonnál.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 31. 15:00, kedd | Belföld

Meghalt Nádasdy Ádám nyelvész, költő és műfordító

2026. Március 31. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Hazát szeretetre és tiszteletre lehet építeni

Ünneprontóknak nevezte a Tisza Párt híveit hétfőn a miniszterelnök, a Fidesz elnöke Szolnokon a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld

MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást

Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.

2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon

Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.