Városlista
2026. január 15, csütörtök - Lóránt

Hírek

2018. November 30. 07:41, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Télen duplájára emelkedik a lakástüzek száma

Télen duplájára emelkedik a lakástüzek száma

Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) advent első vasárnapja előtt külön felhívja a figyelmet az adventi koszorúk által okozott tüzekre is.

Évente átlagosan 6-7 ezer lakástűzhöz riasztják a tűzoltókat, pedig - mint megjegyezték - ezek a tűzesetek könnyen megelőzhetőek lennének.

Naponta országszerte átlagosan tizenöt lakástűzhöz kell kivonulniuk a tűzoltóknak. Ez a szám télen a duplájára emelkedik, ilyenkor naponta akár harminc lakásban keletkezik tűz. Az OKF szerint ennek oka, hogy ilyenkor az emberek többet tartózkodnak otthon, többet főznek, fűteni kell és az ünnepi dekoráció is hozzájárul a lakástüzek számának emelkedéséhez.

A karácsonyfa és adventi koszorú okozta lakástüzek száma évről évre csökken, mégis minden évben előfordul akkora lakástűz, hogy lakhatatlanná válik egy-egy otthon - hangsúlyozták. Felhívták a figyelmet arra, hogy egy otthoni füstérzékelővel megelőzhetőek a nagyobb lakástüzek, hiszen már a tűz kialakulásakor hangosan sípol az érzékelő.

Az OKF azt írta: csak olyan adventi koszorút vásároljanak, amelyiken a gyertyák alatt tűzálló anyagból készült alátét van, így ha leégnek a gyertyák, akkor sem terjed át a tűz a meleg lakásban kiszáradt, jól égő koszorúra, onnan pedig az egész lakásra. Ha valaki maga készíti el az adventi koszorút, akkor vásároljon a gyertyák alá tűzálló alátétet.

Címkék: advent, lakástűz, tél, tűz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről

A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható

2026. Január 15. 07:27, csütörtök | Belföld

Petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök

A \"brüsszeli háborús terv\" finanszírozása elleni petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök szerdán, a Facebook-oldalára feltöltött videójában.

2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll

Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.