Városlista
2026. február 14, szombat - Bálint

Hírek

2020. November 27. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Téliesebbre fordul az idő az ősz utolsó hétvégéjén

Téliesebbre fordul az idő az ősz utolsó hétvégéjén

Téliesebbre fordul az idő az ősz utolsó hétvégéjén: ónos szitálásra, havazásra is készülni kell, és hajnalban ismét komolyabb mínuszok lehetnek

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.

Pénteken túlnyomóan borult, párás, helyenként ködös idő várható. Előfordulhat szitálás, eleinte ónos szitálás. A hegyvidéki területeken esetleg szemcsés hó is hullhat. A leghidegebb órákban mínusz 1 és plusz 3 Celsius-fok között alakul a hőmérséklet, de ahol elvékonyodik a felhőzet, néhány fokkal hidegebb is lehet. Napközben 0 és plusz 5 fokig melegszik a levegő.

Szombaton is jobbára borult, párás, néhol ködös lesz az idő. Kezdetben többfelé előfordulhat szitálás, ónos szitálás, hószállingózás. Napközben szórványosan eső, havas eső, havazás is várható. Néhol esetleg ónos eső is kialakulhat. A minimumhőmérséklet mínusz 2 és plusz 2, a maximumhőmérséklet 0 és plusz 4 fok között alakul.

Vasárnap elszórtan valószínű zápor, hózápor. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 7 és plusz 2, a legmagasabb hőmérséklet 0 és plusz 5 fok között várható - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -

2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld

Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter

Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.