Hírek
2012. Március 22. 14:21, csütörtök |
Sport
Forrás: Nemzeti Sport Online
Tenisz: fél év kihagyás után győzelemmel tért vissza V. Williams
A tavalyi US Open óta először lépett pályára Venus Williams, és a korábbi világelső amerikai győzelemmel tért vissza: 6:0, 6:3-ra győzte le a 41 éves korával a top 100 nagy veteránjának számító japán Date Krumm Kimikót.
Győzelme után Venus Williams úgy ünnepelt, mintha legalábbis tornát nyert volna, ám látványos öröme érthető, hiszen azóta nem játszhatott mérkőzést, hogy a US Open második fordulója előtt kénytelen volt visszalépni a Sabine Lisicki elleni csatától.
Az állandó fáradtsággal küzdő 31 éves játékosnál a Sjögren-szindróma elnevezésű autoimmun-betegséget diagnosztizálták, és emiatt hiába szeretett volna, még az év elején sem játszhatott.
„Már itt lenni magán ezen a tornán is nagy győzelem a számomra. Hogy itt vagyok, az is – ismételgette meccse után Venus Williams. – Ez az, amit folyamatosan mondogatok magamnak, hogy ez igenis győzelem. Nincs veszítenivalóm. Csak sikerem lehet. Újra ezen a szinten játszani, nagy győzelem!”
Williamstől megkérdezték, hogy érezte magát a pályán. „Mint egy ember, akinek autoimmun betegsége van… Na jó, talán csak nem teljesen úgy, mint mindenki más. De a száz százalékhoz a legjobbamat kell nyújtanom” – mondta a hétszeres Grand Slam-győztes, aki időközben a 134. helyre csúszott vissza a világranglistán.
Venus Williams a következő fordulóban a wimbledoni győztes, világranglista-3. Petra Kvitovával csap össze.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 16. 08:32, vasárnap | Sport
Magyar-ír - Caoimhín Kelleher: óriási meccs lesz
Mindkét csapaton hatalmas lesz a nyomás, ezért óriási mérkőzésre számít vasárnap a magyarok ellen Caoimhín Kelleher, az ír labdarúgó-válogatott kapusa a két együttes világbajnoki selejtezőjén, a sorozat zárófordulójában.
2025. November 16. 08:30, vasárnap | Sport
Magyar-ír - Rossi: ez az egyik legmeghatározóbb és legfontosabb meccs lesz
Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a több mint hét éve tartó regnálása során vasárnap az írek elleni világbajnoki selejtezőmérkőzés lesz az egyik legmeghatározóbb és legfontosabb a magyar labdarúgó-válogatott számára.
2025. November 15. 08:44, szombat | Sport
Vb-selejtezők - Az ír kapitány szerint van esélyük a győzelemre Budapesten
2025. November 14. 10:04, péntek | Sport
Juhász Csaba: Kategóriagyőzelem a TippmixPRO Zemplén ralin!
Élménybeszámoló Juhász Csabitól a kalandos raliról…
