Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2021. Szeptember 06. 15:07, hétfő | Sport
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Tíz helyszínen 23 313 kilométert teljesítettek az indulók a Futókörök Napján

Tíz helyszínen 23 313 kilométert teljesítettek az indulók a Futókörök Napján

Sikeresnek bizonyult a Futókörök Napja: tíz helyszínen összesen 23 313 kilométert teljesítettek az indulók.

A versenyt Dabas nyerte 3426 kilométerrel, a második helyen Kaposvár végzett, a harmadik legtöbb kilométert gyűjtött település Budapest XVIII. kerülete volt - tájékoztatták a szervezők hétfőn az MTI-t.

A vasárnapi szabadidősportos eseményre bárki nevezhetett. Az Országos Futópálya-építési Programban az elmúlt időszakban több futópályát adtak át az Aktív Magyarországért Felelős Kormánybiztosi Iroda támogatásával, a Szabadidősport-eseményszervezők Országos Szövetségének szakmai koordinálásával. A projekt során átadott futókörök közül Gödöllőn, Hajdúböszörményben, Kaposváron, Kőbányán (Sportliget), Óbuda-Békásmegyeren, Pápán, Pestszentlőrincen, Székesfehérváron, Sárváron és Dabason zajlott a verseny.

A szervezők a Futókörök Napját azzal a céllal rendezték meg, hogy népszerűsítsék a futást, valamint felhívják a figyelmet a rendszeres testmozgás fontosságára. Valamennyi helyszín egyben az Ötpróba szabadidősport-eseménysorozat pontszerző állomása is volt.

Az első három helyezett:
1. Dabas, OBO Aréna, 591 futó, 3426 km
2. Kaposvár, Cseri park, 504 futó, 3391 km
3. Budapest XVIII. kerület, Havanna úti lakótelep, 397 futó, 3243 km

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 12:00, kedd | Sport

Magyar-kazah - Nagy potenciállal rendelkező fiatalok lépnek pályára a kazahok ellen

Az a prioritás, hogy a finnekkel szembeni meccs utolsó 20 percében történtek ne ismétlődjenek meg kedden a kazahok elleni mérkőzésen

2026. Június 08. 12:00, hétfő | Sport

Magyar-kazah - Sallai és Kerkez sem léphet pályára Debrecenben

Sallai Roland és Kerkez Milos sem léphet pályára a magyar labdarúgó-válogatottban kedden a kazah csapat elleni felkészülési mérkőzésen Debrecenben.

2026. Június 08. 07:09, hétfő | Sport

Női kézilabda BL - A Győr legyőzésével első sikerét aratta a Metz

Albek Anna és Vámos Petra csapata, a francia Metz HB nyerte a női kézilabda Bajnokok Ligáját, miután története első fináléjában Budapesten vasárnap 31-29-re legyőzte a címvédő Győri Audi ETO KC együttesét.

2026. Június 07. 12:00, vasárnap | Sport

Premier League - Szoboszlaié a szezon legszebb gólja a Liverpoolnál

Szoboszlai Dominik Arsenalnak lőtt szabadrúgásgólját választották a szezon legszebb találatának a Liverpool labdarúgócsapatának szurkolói.