Hírek
2022. Augusztus 01. 15:26, hétfő |
Helyi
Forrás: hvg.hu
Több éjszakán át katonai menetoszlopok haladnak majd a hazai autóutakon
A zárt menetoszlop járművei közé nem hajthat be civil gépjármű.
Katonai menetoszlopokra kell számítani augusztus 1. és 3. között az esti és éjszakai órákban Magyarország útjain – közölte hétfőn a Honvédelmi Minisztérium. A tárca szerint a következő menetvonalon kell majd katonai járművekre számítani:
Hajdúhadház – 4 – 354 – M35 – M3 – M31 – M0 – M1 – 8119 – Tata.
A járműoszlopok hidakon is átmennek, a teljes mögöttes forgalom kizárása mellett. Ezek a következők: M3 Oszlári Tisza-híd, M0 Soroksári Duna-híd, M0 Hárosi Duna-híd.
A Magyar Honvédség kéri a lakosságot, hogy a közlekedési szabályok betartásával és kellő óvatossággal közelítsék meg a katonai járműveket, mivel azok mérete és sebessége, valamint a konvojok hossza és haladásának módja eltér a mindennapi közúti közlekedésben megszokottól. Mivel a zárt menetoszlop járművei közé nem hajthat be civil gépjármű, a járművek haladását a konvoj elején és végén kísérőjárművek biztosítják.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. November 16. 08:34, vasárnap | Bulvár
Nyomozás indult a szarajevói emberszafari-ügyben
2025. November 16. 08:34, vasárnap | Belföld
MÁV: december 14-től érvényes az új menetrend, egyes vonalakon bővülhetnek a szolgáltatások
2025. November 16. 08:32, vasárnap | Sport
Magyar-ír - Caoimhín Kelleher: óriási meccs lesz
Mindkét csapaton hatalmas lesz a nyomás, ezért óriási mérkőzésre számít vasárnap a magyarok ellen Caoimhín Kelleher, az ír labdarúgó-válogatott kapusa a két együttes világbajnoki selejtezőjén, a sorozat zárófordulójában.
