Hírek
2018. Június 22. 07:05, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: mti archívum
Több mint kétszáz hajó is indulhat az idei Balaton-átevezésen
Több mint kétszáz hajóra számítanak a szervezők a júliusi Balaton-átevezésen, amelyre továbbra is lehet nevezni a világhálón.
A Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) honlapjának csütörtöki beszámolója szerint a július 14-én sorra kerülő eseményen akár 600-700 indulóra, körülbelül 200-250 hajóegységre számítanak.
A Balaton-átevezést a 10,2 kilométeres Fonyód-Badacsony-Fonyód útvonalon, rögzített hajókkal kialakított folyosón kell teljesíteniük az indulóknak. Minden kézi hajtású vízi járművel - például kajakokkal, kenukkal, SUP-okkal, tengeri kajakokkal, sárkányhajókkal - rajthoz lehet állni, a verseny végén kategóriánként és abszolútban is győztest hirdetnek majd.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Több helyen gyulladtak ki erdők, bozótosok, tarlók az országban
2026. Július 30. 06:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Az egyre fokozódó hőségben takarékos vízhasználatot kérnek a szolgáltatók
2026. Július 30. 04:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Szakértő: az alacsony vízállás miatt először állt le teljes blokk a Paksi Atomerőműben
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.
