Hírek
2017. Október 06. 18:56, péntek |
Helyi önkormányzati
Forrás: szekesfehervar.hu
Több mint negyven új parkolóhely épült a Lövölde úton - parkosítással folytatják
Negyvennégy új parkolóhelyet alakítottak ki a Lövölde úton, a 2-10. számú épületek közötti területen, amelynek műszaki átadását a szakhatóságok képviselőinek részvételével pénteken tartották.
A parkoló megépítése mellett felújították a kapcsolódó járdákat és a keresztülfutó utat is újraaszfaltozták. Az ősz folyamán a Városgondnokság rendezi a zöldfelületet, 17 fát ültetnek.
„Jó néhány évtizede elhanyagolt, gazos és murvás az a hely, ahol kialakították az új parkolóhelyeket. A beruházással rendeződtek a körülmények, a hulladékkonténereket a közelbe helyezték át és parkosításra, környezetszépítésre is sor kerül.” - hangsúlyozta Molnár Tamás, a körzet önkormányzati képviselője.
„A nettó 23,6 millió forint értékű beruházás munkaterület-átadása augusztus elején történt és szeptember utolsó napjaiban fejeződtek be a munkálatok, a továbbiakban a Városgondnokság parkosítást végez, minden négy parkolóálláshoz egy-egy fát ültetnek." – tájékoztatott Bakró-Nagy Tamás, a Városgondnokság útépítési műszaki ellenőre.
Ilyenek lettek az új parkolók a Lövölde úton:



Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 18:00, szombat | Külföld
Sári Zsolt: a magyar múzeumok jövőjét is érintő szakmai kérdésekről tanácskoznak az ICOM párizsi ülésén
A magyar múzeumok jövőjét is érintő, átfogó szakmai kérdésekről tanácskoznak a fennállásának 80. évfordulóját ünneplő Múzeumok Nemzetközi Tanácsa (ICOM) csütörtöki ülésén Párizsban
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág
A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben
2026. Június 27. 06:40, szombat | Sport
Vb-2026 - A franciák simán nyerték a norvégok elleni csoportrangadót
A legutóbb ezüstérmes francia válogatott 4-1-re legyőzte a tartalékosan felálló norvég csapatot pénteken a labdarúgó-világbajnokság I csoportjának bostoni mérkőzésén, így elsőként jutott tovább,
