Hírek
2018. Március 06. 13:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Több településen is magas a légszennyezettség
Két településen veszélyesnek, három helyen egészségtelennek minősítette a levegőt kedden a szálló por (PM10) magas szintje miatt az Országos Közegészségügyi Központ (OKK).
Az OKK környezet-egészségügyi igazgatóságának térképén a borsodi Putnokot és Sajószentpétert jelölték a veszélyes levegőminőséget jelző piros színnel. Kazincbarcika, Miskolc és Nyíregyháza narancssárgával szerepel, eszerint ezeken a helyeken egészségtelen a levegő minősége.
Emellett országszerte több települést - köztük Budapestet - a kifogásolt levegőminőséget jelző zöld színnel jelölték.
A levegő szennyezettségének egészségügyi értékelése egy index alapján történik. Az OKK a légszennyező anyagok legfontosabb egészségkárosító hatásai alapján négy szintet különít el: kék (elfogadható), zöld (kifogásolt), narancssárga (egészségtelen), piros (veszélyes). Az önkormányzatok az utóbbi két kategória alapján rendelhetik el a szmogriadó tájékoztatási vagy riasztási fokozatát.
A meteorológiai szolgálat adatai szerint kedden és szerdán csak élénk lehet a légmozgás. Csütörtöktől várható egyre több helyen erősebb szél, amelynek hatására tisztulhat a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld
NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld
A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
