Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2016. Május 19. 07:50, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Többszáz milliárd megy útjavításra és útfelújításra

Többszáz milliárd megy útjavításra és útfelújításra

A kormány öt év alatt négyszázmilliárd forintot biztosít a közútkezelő munkájához, a karbantartáshoz, üzemeltetéshez

- mondta a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium közlekedéspolitikáért felelős államtitkára az M1 aktuális csatorna műsorában szerdán.

Tasó László közölte: általános karbantartásra, üzemeltetésre jövőre 13 milliárddal kap többet a közútkezelő.

Hozzátette, hogy 69 milliárd forintos útfelújítási programot indítottak, amelynek részeként hatvanhat helyen már dolgoznak, további ötvenkilenc helyen megkezdik a munkát idén, és őszre minden helyszínen befejezik. Hozzátette: a kormány legutóbbi döntése értelmében jövőre százmilliárd forintot fordítanak útfelújításra.

Kiemelte: a következő öt évben 943 kilométer út épül, ebből 550 kilométer gyorsforgalmi út. A cél, hogy legkésőbb az uniós ciklus végéig minden autópálya kiérjen az országhatárig - tette hozzá.

Az államtitkár kitért arra is, hogy uniós forrásokból 2020-ig 465 milliárd forint jut útfelújításra és -építésre, de a hazai költségvetésből ennél nagyobb összeg, 750 milliárd forint áll rendelkezésre erre a célra, ebből jövőre 286 milliárd forintot használhatnak fel.

Vasúti fejlesztésekre 1100 milliárd forintot költhetnek a következő négy-öt évben - mondta Tasó László.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.