Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2022. Február 15. 15:01, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

További védelmet kaptak az autót használó magyar családok

További védelmet kaptak az autót használó magyar családok

A kormány újabb három hónappal meghosszabbította a benzinárstopot, ezzel további védelmet kaptak az autót használó magyar családok

- hívta fel a figyelmet Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára kedden közösségi oldalára feltöltött videóüzenetében.

Kiemelte, az üzemanyagok ára, ahogy az élelmiszereké is, az elszabaduló energiaárak miatt egész Európában emelkedik.

Hangsúlyozta a rezsicsökkentés politikájához hűen, a magyar kormány 3 hónapja döntött úgy, hogy a magyar lakosság védelmében beleavatkozik az üzemanyag árába. A 95-ös benzin és a gázolaj árát 480 forintban maximálták, így a magyarok fizetik az egyik legalacsonyabb árat Európában. Az árstop nélkül ezek most literenként 510-530 forintba kerülnének. A kormány mostani döntésével május 15-éig biztosan érvényben marad a benzinárstop.

Schanda Tamás elmondta, a baloldal a benzinárstoppal sem ért egyet, ahogy a magyar családokat védő összes intézkedést támadja. Ilyen helyzetben, amikor az európai országokban 50-60 százalékkal nő a rezsi, és az egekbe emelkedik a benzin ára is, a miniszterelnök-jelöltjük cinikusan annyit képes üzenni a magyar embereknek, hogy használjanak kevesebb gázt, áramot, és vegyenek kisebb autót.

Április 3-án arról kell dönteni, hogy egy olyan országban akarunk-e élni, ahol a kormány - ha kell - közbelép, és megvédi a lakosságot az emelkedő világpiaci áraktól, vagy inkább hagyjuk, hogy a baloldal a bajban is újra és újra belerúgjon a magyar emberekbe - fogalmazott az államtitkár.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.