Hírek
2011. November 25. 14:35, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Áttörést hozhat a rák elleni küzdelemben
Brit páciensek bevonásával indul hamarosan egy kubai fejlesztésű tüdőrákellenes vakcina újabb klinikai kipróbálása – jelentették be csütörtökön a gyógyszercég illetékesei.
„A terápiás tüdőrákvakcina (elnevezése Cimavaz-EFG) új klinikai kipróbálása napokon belül megkezdődik az Egyesült Királyságban” – nyilatkozta Erik D’Hondt, a Bioven malajziai gyógyszervállalat tudományos igazgatója, aki a szer európai disztribúciójáért felel. D’Hondt arra nem utalt, hogy hány páciens vesz részt a mostani tanulmányban.
A vakcinát a havannai Molekuláris Immunológiai Központ (CIM) tudósai fejlesztették ki. Kubában ezer páciens bevonásával lefolytatott tesztjei ígéretes eredményeket mutattak.
Zoraida Acosta, a CIM kutatója elmondta, hogy a tudósok optimisták, mert a szer alkalmazása előnyökkel járt, meghosszabbította az előrehaladott állapotban lévő tüdőrákos betegek élettartamát, és javította életminőségüket.
A kutatók célja, hogy a tüdődaganat krónikus betegségként legyen kezelhető, és ne rosszabbodjon, még ha meggyógyítani nem is lehet. A kubai szakemberek hozzátették, hogy a vakcinát a hólyag-, a mell- és a prosztatarák esetében is kipróbálják.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 16. 08:34, vasárnap | Belföld
MÁV: december 14-től érvényes az új menetrend, egyes vonalakon bővülhetnek a szolgáltatások
2025. November 16. 08:31, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor nagyon megdicsérte saját kormányzását
A miniszterelnök szerint Magyarországon van az egyik legstabilabb és leghatékonyabb kormányzás Európában.
2025. November 15. 08:37, szombat | Belföld
Magyar Levente: a tervezett ütemben épül Magyarország tengeri kikötője Triesztben
2025. November 15. 08:36, szombat | Belföld
A nemzeti konzultáció kitöltését kéri a miniszterelnök
Most még időben vagyunk, elmondhatjuk a véleményünket a brüsszeli bürokraták és a magyar baloldal háborús gazdasági terveiről - véli Orbán Viktor.
