Hírek
2022. Május 29. 08:02, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Tűzmegelőzési programot indít partnereivel a Magyar Tűzoltó Szövetség
Országos tűzmegelőzési kampányt indít a Magyar Tűzoltó Szövetség, a Füstmentes.hu és a MABISZ együttműködésével - közölte a szövetség szombaton az MTI-vel.
Az akcióban az alapvető tűzmegelőzési ismeretekre hívják fel a figyelmet, és hétszáz füstjelzőt adnak át, illetve szerelnek fel az önkéntes tűzoltók bevonásával - tudatta a Magyar Tűzoltó Szövetség.
Az akcióban először országos, reprezentatív kutatással mérik fel a magyar lakosság tűzvédelmi ismereteit, hogy valóban a legfontosabb kérdéseket érintse az edukációs program.
Ezt követően hétszáz füstérzékelőt szerelnek fel lakóingatlanokban, és egy évig "követik" az eszközök működését; a tesztidőszak végén pedig összesítik és elemzik az eredményeket - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: újabb beruházásokat hajt végre Magyarországon az amerikai Scrub Daddy és Formlabs
2025. December 18. 07:35, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor háború miatti baloldali megszorításokról beszélt
A magyarok nem akarják, hogy a háború miatt növekedjenek a terheik és elutasítják a baloldali megszorításokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban.
2025. December 17. 07:48, szerda | Belföld
DPD Hungary: kézbesítési késések alakultak ki a nagy csomagforgalom miatt egyes budapesti és főváros környéki területeken
2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld
Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció
