Hírek
2018. Augusztus 17. 12:55, péntek |
Sport
Forrás: szekesfehervar.hu
Újabb hajókategóriában rendez Balatonkerülő vitorlás versenyt Fa Nándor
A legendás fehérvári vitorlázó hosszú idő óta szervezi a szóló Balatonkerülést, hétvégén azonban - kísérleti jelleggel - a verseny kétszemélyes változatára kerül sor.
A hajók legénységeinek Csopakról indulva kell a lehető legrövidebb idő alatt körbehajózniuk a magyar tengert.
A Kétszemélyes Balatonkerülő egy teszt-verseny a 8m nyitott hajókategóriában versenyzők részére, amit a szólóversenyekre való felkészülésre fejlesztettek ki. Az úgynevezett „double-handed” futamok évek óta jellemzik a nagy formátumú nemzetközi szólóversenyek tréning időszakait. Elsősorban a versenyzőkben merült fel az igény, hogy 8 méteres modern hajókkal párban is indulhassanak egy Balatonkerülő versenyen.
A szólóversenyeket jellemzően megelőzi egy teszt-kör hajónak és hajósoknak, amely segít megtanítani, felmérni a saját határaikat és helytállásra tréningez. A verseny technikai, mentális és fizikai edzés is egyben az őszi szóló Balatonkerülésre, amelynek címvédője a fehérvári Varga Lajos.
A kétszemélyes Balatonkerülés augusztus 18-án, szombaton 10 órakor a csopaki Kereked Vitorlázó Klub mólója előtt kitűzött rajtvonaltól indul, a befutás végső határideje vasárnap 16 óra. A versenyt a http://www.szolovitorlazas.hu oldalon lehet élőben követni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 14. 11:00, szombat | Sport
Labdarúgó NB I - Megvan az Újpest idei első győzelme
Az Újpest hazai pályán 2–1-re nyert a tizenegyest hibázó Debrecen ellen a labdarúgó Fizz Liga 22. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén, és ezzel megszerezte idei első győzelmét.
2026. Február 13. 11:00, péntek | Sport
Nemzetek Ligája - Az ukrán, a georgiai és az északír csapattal egy csoportban a magyarok
A magyar labdarúgó-válogatott Ukrajna, Georgia és Észak-Írország csapatával találkozik majd a 2026/2027-es Nemzetek Ligája B divíziójának 2-es csoportjában.
2026. Február 12. 16:00, csütörtök | Sport
Kós Hubert a világ második legjobb férfi úszója a swimswam szakportál szerint
Az úszó Kós Hubert a második azon a listán, amelyet a tekintélyes swimswam szakportál készített a 2026-os esztendőre előre tekintve.
2026. Február 09. 15:00, hétfő | Sport
Varga Barnabás duplázott a görög élvonalban
A görög labdarúgó-bajnokságban szereplő AEK Athén vasárnapi kezdőcsapatának tagja volt Varga Barnabás, aki a sereghajtó Panszerraikosz elleni idegenbeli mérkőzés 55. és 95. percében is gólt szerzett.
