Hírek
2018. November 03. 09:47, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Újabb melegrekordok dőltek meg
Újabb melegrekordok dőltek meg pénteken - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook oldalán.
November 2-án két melegrekord is megdőlt. A Békés megyei Mezőgyán községben délután 24,8 fokot mutatott a hőmérő. Ilyen meleget ezen a napon meteorológiai állomások még nem mértek. Az eddigi rekordot 1928 óta Ásotthalom tartotta 23,2 fokkal.
Ilyen enyhe hajnal sem volt még ezen a napon, a szintén Békés megyei Lőkösházán a hőmérséklet az éjszaka során nem csökkent 16,7 Celsius-fok alá. Mostanáig a legmagasabb minimumhőmérsékleti rekord 13,8 fok volt, azt 1968-ban Pannonhalmán és Siófokon mérték.
A legfrissebb előrejelzés szerint változékony idő várható, de a maximumok továbbra is 20 fok körül alakulnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 16. 08:34, vasárnap | Belföld
MÁV: december 14-től érvényes az új menetrend, egyes vonalakon bővülhetnek a szolgáltatások
2025. November 16. 08:31, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor nagyon megdicsérte saját kormányzását
A miniszterelnök szerint Magyarországon van az egyik legstabilabb és leghatékonyabb kormányzás Európában.
2025. November 15. 08:37, szombat | Belföld
Magyar Levente: a tervezett ütemben épül Magyarország tengeri kikötője Triesztben
2025. November 15. 08:36, szombat | Belföld
A nemzeti konzultáció kitöltését kéri a miniszterelnök
Most még időben vagyunk, elmondhatjuk a véleményünket a brüsszeli bürokraták és a magyar baloldal háborús gazdasági terveiről - véli Orbán Viktor.
