Hírek
2017. Április 04. 05:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Újból megdőltek a napi melegrekordok
Az országos és a fővárosi napi maximumhőmérsékleti, valamint a budapesti legmagasabb minimumhőmérsékleti napi rekord is megdőlt hétfőn. Újpesten 26,4, Edelényben 27 Celsius-fokig melegedett a levegő
- közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat. Honlapjukon azt írták: az enyhe éjszaka után, április 3-án megdőlt a legmagasabb minimumhőmérsékleti fővárosi rekord. Mostanáig ezen a napon 1985-ben volt a legmelegebb hajnal a fővárosban, akkor Ferihegyen 12,2 Celsius-fokot mértek. Most ennél több mint 1 fokkal melegebb volt, János-hegyen 13,3 fokot mértek hétfő reggel.
A meteorológiai szolgálat hétfő délutáni, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt is tudatta, hogy megdőlt az országos és a fővárosi maximumhőmérséklet napi rekordja is. A fővárosban eddig a Gellérthegyen mérték a legmagasabb hőmérsékletet április 3-án, 25,1 fokot. Most ennél Újpesten több mint 1 fokkal volt melegebb, 26,4 fok az új rekord.
Az országos napi melegrekord mostanáig 25,9 fok volt, amelyet 1938-ban Nyíregyházán rögzítették. Most ennél 1,1 fokkal melegebb volt Edelényben, így az új április 3-ai országos melegrekord 27 fok lett.
Az előrejelzés szerint keddtől mérséklődik a meleg. Kedden főként a nap második felében helyenként zivatar is várható, amelyet erős vagy viharos széllökés, jégeső és akár jelentős mennyiségű csapadék is kísérhet. A következő napokon inkább 10-15 fok körüli maximumok lesznek jellemzőek. A hétvégén várható ismét napsütéses időjárás és 20 fok körüli meleg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld
ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.
2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld
Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár
Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.
2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat
A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
