Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2020. Augusztus 06. 06:08, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Újra forralás nélkül iható a csapvíz Siófok Kiliti városrészében

Újra forralás nélkül iható a csapvíz Siófok Kiliti városrészében

Ismét forralás nélkül fogyasztható a csapvíz Siófok Kiliti városrészében, ahol július végén baktériumszennyezettség miatt kellett korlátozást bevezetni

- tájékoztatta a szolgáltató Dunántúli Regionális Vízmű (DRV) Zrt. szerdán az MTI-t. Azt írták, hogy a vízellátó rendszert fertőtlenítették, az elmúlt napok vízmintavételi vizsgálatainak eredményei alapján a vízminőség helyreállt, ezért a csapvíz forralására már nincs szükség.

Kitértek rá: a DRV szakemberei rendkívüli ellenőrző vízmérő-leolvasásokat végeztek a településrészen, amelyet ezen a hétvégén megismételnek. Az a céljuk ezzel, hogy a júliusban már másodszor fellépő baktériumszennyezettség forrását felderítsék, és kiszűrjék saját fúrt kutaknak az ingatlanok belső vízhálózatára, azon keresztül a közüzemi ivóvízhálózatra kötését.

A több mint 2500 bekötési hely csaknem 70 százalékát sikerült leolvasni a múlt hétvégén, közülük 29 további kivizsgálásra szorul. Három helyen derült fény fúrt kutaknak az ivóvízhálózatra kötésére, ezekről jegyzőkönyv is készült - közölték.

Hozzátették, hogy az érintett felhasználókat felszólították az rendellenes állapot megszüntetésére, intézkedtek a szankcionálásról, a leolvasás befejezése után pedig valamennyi illegális rátáplálással kapcsolatban rendőrségi feljelentést tesznek.

Emellett valamennyi bekötési helyen visszacsapó szerelvényeket építenek be, amelyek megakadályozzák a saját tulajdonú kutak vizének közüzemi hálózatra jutását, ezáltal a vezetékes ivóvíz elszennyezését - írták.

Címkék: csapvíz, ivóvíz, siófok, víz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.