Hírek
2025. Július 25. 07:46, péntek |
Külföld
Forrás: MTI
Ungváron második napja tüntetnek a korrupcióellenes hatóságok függetlenségét korlátozó törvény ellen

Körülbelül kétszázan, többségükben fiatalok, második napja tüntetnek az ungvári polgármesteri hivatal előtti Posta téren a Nemzeti Korrupcióellenes Nyomozóhivatal (NABU) és a Korrupcióellenes Különleges Ügyészség (SZAP) függetlenségét korlátozó törvény ellen, annak eltörlését követelve.
A kedd este, kijevi idő szerint 20 órakor kezdődött tüntetés kezdetén a szervező, Tetyana Matvijcsuk közéleti aktivista felhívta a demonstrálók figyelmét arra, hogy az országos tiltakozó akció, amelyhez az ungváriak is csatlakoztak, máris eredményt hozott, hiszen Volodimir Zelenszkij államfő új, a korrupcióellenes hatóságok függetlenségét biztosító törvényjavaslatot nyújtott be a parlamentnek.
Arra kérte a tüntetőket, hogy ne hangoztassanak hatalomellenes jelszavakat, hiszen az akció célja nem az államcsíny.
A szónok szerint a helyzet egyelőre bizonytalan, ezért "ébernek, egységesnek" kell lenniük. Háború idején a hatalom bírálatának konstruktívnak kell lennie, el kell különíteni az adott helyzetet a konkrét személytől, nem szabad általánosítani
– mondta Tetyana Matvijcsuk. Ki kell tartanunk, amíg a törvény nem elégíti ki a demokratikus többséget – tette hozzá.
Az időközben mintegy kétszáz főre duzzadt, több tíz méteres ukrán nemzeti zászlót kibontó tömeg ezt követően a NABU-t és a SZAP-ot támogató, a demokráciát és az ukrán hadsereget éltető jelszavakat skandált.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 01. 07:48, szerda | Külföld
Izraeli- palesztin - Benjámin Netanjahu: a hadsereg a béketervnek megfelelően a Gázai övezetben marad
2025. Október 01. 07:47, szerda | Külföld
Horvát kormányfő: hiba volt eladni az INA részvényeit
Hiba volt eladni az INA horvát olajipari vállalat részvényeit, különösen igaz ez az energiaválság tapasztalatai után -
2025. Szeptember 30. 07:19, kedd | Külföld
Bemutatta béketervét Trump, az izraeli gázai konfliktusra vonatkozóan
2025. Szeptember 28. 09:50, vasárnap | Külföld
Kijev kész segíteni Magyarországnak és Szlovákiának az energiahordozók alternatív beszerzésében
Ukrajna kész segíteni Magyarországnak és Szlovákiának az energiahordozók alternatív beszerzésében - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szombati kijevi sajtótájékoztatóján.