Hírek
2021. Augusztus 18. 08:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Vádat emeltek a salgótarjáni kilátóból kieső fiatal ügyében
Segítségnyújtás elmulasztásának vétsége miatt vádat emeltek két férfi ellen, aki a Karancs-kilátóból tavaly júliusban kieső sérült társának nem nyújtott segítséget
- tájékoztatta a Nógrád megyei főügyészhelyettes kedden az MTI-t. Sziliné Séber Anita közölte: a fiatal férfiak tavaly július 25-én este Somoskőújfalun megbeszélték, hogy kimennek a Karancs-hegyi kilátóhoz. Este tíz óra körül indultak el gyalog a vízmosásos, csúszós, meredek terepen. Éjféltájban érkeztek meg, felmentek a mintegy huszonöt méter magas kilátó tetejére, ahol 15-20 percet tartózkodtak.
A kilátóról lefelé jövet az elöl haladó 20 éves férfi több mint hét méter magasságból kiesett a kilátó mellé, a földes útra. A vádlottak nem nyújtottak tőlük elvárható segítséget nyilvánvalóan sérült társuknak. Mobiltelefonon sem értesítettek senkit, és gyalog is csak órákkal később indultak el segítségért, amikor társuk már elvesztette eszméletét.
A fiatalember súlyos sérülései miatt másnap hajnalban meghalt.
A főügyészhelyettes hozzátette: a nyomozás nem bizonyította kétséget kizáróan, hogy azonnali segítségnyújtás esetén a férfi élete megmenthető lett volna.
A Salgótarjáni Járási Ügyészség a 27 és 28 éves férfi ellen segítségnyújtás elmulasztásának vétsége miatt emelt vádat, és - tárgyalás mellőzésével - felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását indítványozta - közölte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
2026. Június 30. 11:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld
Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része
A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.
