Városlista
2025. június 17, kedd - Laura

Hírek

2022. December 01. 15:32, csütörtök | Sport
Forrás: nemzetisport.hu

Vb 2022: megbetegedett a fél brazil válogatott

Vb 2022: megbetegedett a fél brazil válogatott

A világbajnokság első tíz napjában nagy jövés-menés volt a brazil orvosi stáb rendelőjében, az elkerülhetetlen sérülések mellett többen panaszkodnak rosszullétre.

Az egyik legtöbbet dolgozó stábtag a brazil válogatottnál mostanság Rodrigo Lasmar csapatorvos, akihez eleinte csak a sérültek érkeztek – Neymar és Danilo az első csoportmérkőzést követően, Alex Sandro a második meccs után –, de néhány napja egyre többen keresik fel megfázásos tünetekkel.

A brazil sajtó beszámolója szerint eddig fél csapatra való játékos került Lasmar doktorhoz lázzal, hányingerrel, torokfájással. A baj nem jár egyedül, először a bokasérüléséből lábadozó Neymarról derült ki, hogy lázas, és a Svájc elleni második csoportmérkőzést a hotelszobájában nézte. Másnap Antony hagyta ki az edzést hasonló okok miatt, majd Vinícius Júnior és Lucas Paquetá mutatott vírusos tüneteket. Kedden a hányingerrel küzdő kapus, Alisson nem tudta vállalni a teljes edzésmunkát, a tréning után pedig Raphinha jelezte az újságíróknak a vegyes zónában, hogy elment a hangja.

További aggodalomra adhat okot, hogy a szerbek és a svájciak elleni meccset követő napokon kimenőt kaptak a játékosok, a szeretteikkel tölthettek el néhány órát, s a hírek szerint a családtagok között is egyre több a lebetegedés. A magyarázatok szerint a hősokk okozhatta a brazilok megbetegedését, mert a tűzforró utcákról szinte jégveremmé hűtött helyiségek várják az embereket Katarban. A brazil sajtó ugyanakkor megemlíti, hogy a FIFA protokollja nem írja elő Covid-tesztek elvégzését, pedig a fertőzéshullám súlyos következményekkel járna.     

nemzetisport.hu

Címkék: Brazília, labdarúgás, vb

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 16. 07:15, hétfő | Sport

Kanadai Nagydíj - Russell rajt-cél győzelmet aratott Montréalban

George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíjat vasárnap Montréalban, míg a negyedikként záró Oscar Piastri, a McLaren ausztrál pilótája növelte az előnyét az összetett élén.

2025. Június 14. 09:05, szombat | Sport

Szoboszlai Dominik: az angol bajnoki cím csak egy lépcsőfok az életemben

A magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csak egy lépcsőfoknak tartja az életében, hogy első magyar játékosként bajnok lett a Premier League-ben a Liverpoollal.

2025. Június 13. 06:38, péntek | Sport

A Chelsea új idegenbeli mezét az Aranycsapat inspirálta

Az angol labdarúgó bajnokságban, a Premier League-ben szereplő Chelsea csütörtökön mutatta be új idegenbeli mezét, amelyet a legendás Aranycsapat szerelése ihletett.

2025. Június 12. 07:33, csütörtök | Sport

Győri-Lukács Viktória a szezon csapatában az EHF-nél

A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC-t erősítő Győri-Lukács Viktória lett a női kézilabdaszezon legjobb jobbszélsője az európai szövetség (EHF) szavazásán.