Hírek
2023. Január 06. 09:15, péntek |
Helyi
Forrás: fmc.hu
Végleg bezárt a Starbucks Székesfehérváron

2022. december végével lehúzta a rolót az Alba Plazában üzemelő kávézó.
Még 2018 decemberében nyílt meg Székesfehérváron a Dunántúl első Starbucks kávézója az Alba Plaza épületében. Budapesten kívül akkor mindössze két helyen, Szegeden és Debrecenben lehetett az amerikai kávézólánc termékeit fogyasztani, így talán nem volt meglepő, hogy komoly érdeklődés övezte a fehérvári megnyitót.
Úgy tűnik, ennek ellenére mindössze négy évig működött a zöld logós kávézó városunkban, ugyanis január 1-től már csak zárt ajtó és egy üzenet fogadja a vendégeket - utóbbi a végleges bezárásról szól.
Hogy mi áll a lépés hátterében, arról megkérdeztük a Starbucksot és az Alba Plaza illetékeseit is. A kávézólánctól egyelőre semmilyen válasz nem érkezett, amennyiben ez változik, természetesen frissítjük vele cikkünket.
Az Alba Plaza üzemeltetési igazgatója sajnos nem adhatott tájékoztatást arról, hogy mi az oka a bezárásnak, sem pedig arról, van-e már jelentkező az üresen maradó üzlethelyiségre.
Frissítés! Megérkezett a Starbucks válasza az általunk feltett kérdésekre.
Mi az oka annak, hogy bezárják a székesfehérvári üzletet?
Magyarországi üzleti tevékenységünk bővítése érdekében rendszeresen értékeljük a potenciális új helyszíneket, ahogy a meglévőket is felülvizsgáljuk.
Lesz-e további Starbucks-üzletbezárás Magyarországon?
A Starbucks minden kávézóját rendszeres időközönként részletes értékelési folyamatnak veti alá. Jelenleg a több magyarországi kávézóval kapcsolatban nem tudunk további tájékoztatással szolgálni.
Várható-e, hogy a jövőben lesz másik Starbucks Székesfehérváron, vagy végleg elhagyják a várost?
Minden piacnak megvannak a maga kihívásai és sajátosságai, ezért minden piacot külön-külön vizsgálunk. Ennek során figyelembe vesszük vendégeink változó igényeit és a helyi viszonyokat, és ennek megfelelően reagálunk.”
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Augusztus 10. 08:13, vasárnap | Életmód
Augusztus 20. - A Korál, a Neoton Família és a Bikini is fellép a Retro Tabán koncertsorozaton
A Korál, Szikora Róbert és az R-GO, a Neoton Família és a Bikini is fellép a hagyományos Szent István-napi Retro Tabán koncertsorozaton augusztus 16. és 19. között.
2025. Augusztus 10. 08:12, vasárnap | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.
2025. Augusztus 10. 08:11, vasárnap | Belföld
Újra működik az EESZT
Energiaügyi Minisztérium: ismét zavartalanul működnek az elektronikus közigazgatási felületek.