Hírek
2017. Szeptember 05. 07:34, kedd |
Helyi önkormányzati
Forrás: szekesfehervar.hu
Vershúron - Fehérvári Versünnep és a Misztrál együttes közös műsora
Szép hagyomány, hogy azok a fiatalok, akik részesei lehettek a Székelyföldi Varga Sándor Verstábor programsorozatának, szívhez szóló verselőadásokkal hálálják meg a város támogatását, figyelmét, szeretetét.
Hétfőn este a verstábor közössége a Misztrál zenekarral együtt adott felejthetetlen műsort a Szent István Király Múzeum Díszudvarán.
Dr. Cser-Palkovics András megköszönte az előadó fiataloknak és tanáraiknak – akik közülük többen a közönség soraiban ültek – hogy vállalják a felkészülést illetőleg a felkészítést, valamint mindazoknak, akik a verseny lebonyolításában, szervezésében részt vesznek. „A Versünnep elindításakor a város nemcsak egy tehetségkutató versenyt, hanem egy tehetséggondozó kezdeményezést szeretett volna elindítani. Minden alkalom, amikor a Versünnep fiataljai fellépnek, a város közösségét erősítik.” – fogalmazott Székesfehérvár polgármestere.

A Vershúron legújabb előadása „in medias res” kezdést alkalmazva a magyarság sorsával kapcsolatos verseket vonultatott fel az első részben. Dsida Jenő: Villámok című versét Tóth András Bence, Psalmus Hungaricusát Marth Fruzsina, Sajó Sándor: Magyarnak lenni című művét Baráth Eszter szavalta el. Az előadás második része – csakúgy, mint az idei verstábor - témáját Arany János születésének 200. évfordulója adta. Ezt idézte fel szívbemarkoló versekkel Bakó Fanni és Komlódy Márk, majd Ferenczy Nagy Boglárka és Váradi Imre Komlódy Márkkal kiegészülve saját szerzeményű dalukat adták elő. A folytatásban Varga Eszter Pilinszky Jánost szavalt, Somos Máté, József Attila: „Levegőt!” című versét mondta el kiválóan, majd Babits Mihály Fortissimoját szólaltatta meg Strasszer Domonkos.

A válogatásból természetesen idén sem maradhattak ki a szerelemből fakadó viharos érzések versei, amelyekből Kertész Ádám és Ferenczy Nagy Boglárka idézett fel egyet-egyet Pilinszky János és Rakovszky Zsuzsa, „Megjössz” illetőleg „Az elhagyott lány” címet viselő soraival.
A Vershúron-est második felében az idén 20 esztendős Misztrál együttes műsorát hallhatta a nagy létszámú közönség. A Misztrál együttes minden esztendőben nagy szeretettel készül Csíkcsomortánba, a Verstáborba, hogy a Versünnep fiataljaival töltsenek el tíz emlékezetes napot. A rendezvényen részt vett Mészáros Attila alpolgármester és a Székesfehérvári Diáktanács tagjai is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 14. 15:00, szombat | Kék hírek
Marihuánát rejtett az egzotikus édesség
Thaiföldről rendelte a csomagot a vietnámi férfi, a kézbesítővel együtt kopogtattak a rendőrök.
2026. Február 14. 14:00, szombat | Életmód
A Quimby új dalokkal készül márciusi jubileumi koncertjére
2026. Február 14. 12:00, szombat | Külföld
Donald Trump ismét közzétette azt a bejegyzését, amiben Orbán Viktort támogatja
Donald Trump amerikai elnök megismételte pénteken az Orbán Viktor magyar miniszterelnököt támogató múlt heti internetes bejegyzését.
2026. Február 14. 11:00, szombat | Sport
Labdarúgó NB I - Megvan az Újpest idei első győzelme
Az Újpest hazai pályán 2–1-re nyert a tizenegyest hibázó Debrecen ellen a labdarúgó Fizz Liga 22. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén, és ezzel megszerezte idei első győzelmét.
