Hírek
2020. Március 11. 09:26, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Veszélyhelyzet elrendelését javasolja a kormánynak az operatív törzs
Rendkívüli jogrend, veszélyhelyzet elrendelését javasolja a kormánynak az operatív törzs - jelentette be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter szerdán Budapesten.
A javaslatot a miniszter azzal indokolta a közmédiának nyilatkozva, hogy szintet kell lépni a védekezésben.
Gulyás Gergely azt mondta, a kormánynak arról a javaslatról is döntenie kell, hogy zárják le a határokat az Olaszországból érkezők előtt, a magyar állampolgárok bejöhetnek, de rájuk automatikus karantén várna.
A miniszter közölte, az operatív törzs azt is javasolja a kormánynak, hogy a száz főnél nagyobb beltéri rendezvényeket tiltsa meg. A veszélyhelyzet elrendelése lehetővé teszi, hogy például házi karanténokat is el lehessen rendelni - tette hozzá.
Elmondta, a kormány 9 órakor kezdődő ülésén tárgyal az operatív törzs koronavírussal kapcsolatos javaslatairól.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 31. 07:33, szerda | Belföld
MÁV: több járművet állítanak forgalomba az év végi, újévi időszakban bizonyos vonalakon
2025. December 31. 07:32, szerda | Belföld
Sulyok Tamás Kapu Tiborral együtt köszönti az újévet a közmédia csatornáin
Sulyok Tamás köztársasági elnök Kapu Tibor kutatóűrhajóssal együtt köszönti az új évet a közmédia csatornáin szerda éjfél után.
2025. December 30. 09:50, kedd | Belföld
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én 11 órakor. A hírt a kormányfő a Facebook oldalán tette közzé hétfőn.
