Városlista
2025. május 2, péntek - Zsigmond

Hírek

2017. Június 29. 15:01, csütörtök | Helyi
Forrás: fejer.katasztrofavedelem.hu

Viharkárok Fejér megyében - Villám csapott egy kamionba (videó illusztráció)

Viharkárok Fejér megyében - Villám csapott egy kamionba (videó illusztráció)

Megyénkben szerda kora estétől kezdődően az éjszakai órákig bezáróan huszonhat, úgynevezett viharkár eseménynél avatkoztak be a hivatásos, önkormányzati és önkéntes tűzoltók.

A június 28-án bekövetkezett események a dunaújvárosi, székesfehérvári, bicskei térségben és a Velencei-tó déli oldalán adtak feladatot a tűzoltóknak. Huszonöt esetben faágak leszakadása, illetve fakidőlés okozott veszélyhelyzetet, egy helyszínen pedig egy fémből készül garázsépítményt kapott fel a szél Kápolnásnyéken és a 7-es útra sodorta.

A dunaújvárosi tűzoltók Perkátára vonultak, szinték fakidőlésekhez, amikor egy úton veszteglő kamionnal találkoztak. Megálltak segítséget nyújtani, ekkor derült ki, hogy az üres szerelvénybe villám csapott. Tűz nem keletkezett.

A viharkárok közös nevezője, hogy személyi sérülés nem történt. A kárfelszámolásokhoz a velencei és a csákvári önkéntes tűzoltó egyesület is segítséget nyújtott.

Illusztráció:

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Május 02. 09:50, péntek | Sport

MOL Magyar Kupa - Hétfőn indul a jegyértékesítés a fináléra

Hétfőn 10 órától kezdődik a jegyértékesítés a labdarúgó MOL Magyar Kupa május 14-i fináléjára, amelyben a tavalyi évhez hasonlóan a Ferencváros és a címvédő Paks találkozik a Puskás Arénában.

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését