Hírek
2012. Április 01. 07:09, vasárnap |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Világháborús tengeralattjáró terve is kutatható lesz

Első világháborús tengeralattjáró motor dokumentációja is szerepel abban a 60 köbméternyi papíron lévő tervhalmazban...
Amelyet a volt Láng Gépgyár hagyatékaként a Ganz Engineering és Energetikai Gépgyártó Kft. vesz át, és digitalizálva kutathatóvá tesz – mondta Kóti Lóránt, az átvevő cég kommunikációs vezetője pénteken sajtótájékoztatón Budapesten.
Miután a Láng telephelyén tevékenykedő Alstom Hungária Zrt. lemondott a volt Láng Gépgyár műszaki dokumentációiról, azt a Zoltán Gőzös Közhasznú Alapítvány vette át, de megfelelő tárolótér hiányában most átadta a Ganznak, amely a maga telephelyén alakít ki megfelelő tárolóhelyet. Gombátlanítás után polcokra kerülnek a tervek, majd folyamatosan digitalizálják őket, hogy kutathatóvá váljanak.
A tervtár felöleli az 1868-ban alapított cég valamennyi termékét, köztük gőzgépeket, dízelmotorokat, kazánokat és turbinákat. Kóti Lóránt elmondta, hogy az Alstom lemondott a tervekben megtestesülő jogokról, így, ha a Ganz valamit gyártani akar, azt szabadon megteheti. Elsősorban gázturbina, illetve -alkatrészek jöhetnek szóba – tette hozzá.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 11. 07:12, hétfő | Belföld
Folytatódik a hőség a héten
2025. Augusztus 10. 08:12, vasárnap | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.
2025. Augusztus 10. 08:11, vasárnap | Belföld
Újra működik az EESZT
Energiaügyi Minisztérium: ismét zavartalanul működnek az elektronikus közigazgatási felületek.
2025. Augusztus 10. 08:09, vasárnap | Belföld
Megélénkülőben az ingatlanpiac
Országosan óriási élénkülés tapasztalható az ingatlankeresésekben, a vidéki ingatlanok iránti érdeklődés megközelíti, sok esetben meghaladja a Budapestre és az agglomerációjára vonatkozót