Hírek
2021. Augusztus 11. 08:55, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Vízbe fulladt két fiatal Csongrád-Csanád megyében
Vízbe fulladt két fiatal Csongrád-Csanád megyében kedden délután - tájékoztatta a megyei rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-t.
Szabó Szilvia elmondta, eddig tisztázatlan körülmények közt egy Magyarcsanád és Apátfalva közt lévő bányatóba fulladt két helybeli fiatal fiú.
A Makói Rendőrkapitányság vizsgálja az eset körülményeit - közölte a százados.
A szóvivő felhívta a figyelmet a hirtelen mélyülő bányatavak kiszámíthatatlanságára. Míg a part mellett lehet sekély a víz, néhány lépés után akár több méteres mélység is fogadhatja a tilosban fürdőzőt.
A víz hőmérséklete sem egyenletes, a felső réteg és az alsóbb rétegek között jelentős hőmérséklet-különbség van a nagy mélység miatt. A hirtelen hőmérséklet-csökkenés a szervezetet nagy mértékben igénybe veszi, könnyen okozhat izomgörcsöt, sokkot vagy szívmegállást.
Az ilyen tavak medrében előfordulhatnak a korábbi munkálatokból származó fémdarabok, munkagép-alkatrészek, drótkötelek, melyek könnyen okozhatnak sérülést, főleg a vízbe ugrálóknak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld
Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter
Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.
