Hírek
2018. Július 13. 13:53, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotóillusztráció: pixabay
Víztározó aknába esett egy szarvas Bátonyterenyén
Víztározó aknába esett egy szarvas pénteken Bátonyterenyén, az állatot nem sikerült élve kimenteni - tájékoztatta a Nógrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes szóvivője az MTI-t.
Szikora Viktória elmondta: a szarvas az erdőhöz közeli Nyárjas úton lévő magánterület másfél méter mély tározójába esett bele.
Mentésén mintegy fél órán át dolgoztak a bátonyterenyei katasztrófavédelem munkatársai, de az állat olyan súlyosan sérült meg, hogy nem lehetett élve kimenteni, ezért az Egererdő Zrt. helyszínen lévő vadászai lelőtték - tette hozzá.
A szarvas tetemét a tűzoltók kiemelték és átadták a vadásztársaságnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 08:00, kedd | Belföld
Hőség - Szerda éjfélig meghosszabbodik a harmadfokú hőségriasztás
Szerda éjfélig meghosszabbítja a harmadfokú hőségriasztást az országos tisztifőorvos
2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld
Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el
Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt
2026. Június 29. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után
A magyar költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után - közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán közzétett videójában.
2026. Június 29. 09:02, hétfő | Belföld
Hőség - Meteorológia: hétfőn nagyon erős UV-B-sugárzás várható
Hétfőn figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B-sugárzás várható országszerte - közölte a HungaroMet Nonprofit Zrt. vasárnap az MTI-vel.
