Hírek
2019. Március 01. 18:05, péntek |
Belföld
Forrás: mti/fotó:airrace.redbull.com
Zamárdiban rendezik meg a Red Bull Air Race magyar futamát
Zamárdiban rendezik meg a Red Bull Air Race magyar futamát július 12-14 között - nyilatkozta Csákovics Gyula (független), Zamárdi polgármestere az MTI-nek pénteken.
Az elmúlt hetekben a Red Bull Air Race szervezői több vidéki helyszínt is megvizsgáltak, miután Budapest Főpolgármesteri Hivatala február elején bejelentette, hogy nem ad engedélyt a műrepülőverseny megtartására. Több balatoni helyszínt is felkerestek, amely térségben a repülők számára szóba jöhet a sármelléki, a siófok-kiliti és a szentkirályszabadjai reptér is.
Csákovics Gyula közölte, a döntés megszületett, Zamárdi lesz az új helyszín, de a szervezőknek még több részletet is egyeztetniük kell a hatóságokkal. A rendezvény várhatóan a Balaton Soundhoz hasonló megterhelést jelent majd a településnek, ugyanakkor óriási, strandolás közben is élvezhető élményt jelent majd, és komoly reklámértékkel bír az egész üdülőrégió számára
Mint mondta, örömmel fogadják be a világszínvonalú nemzetközi rendezvényt. Szerinte nem kell attól tartani, hogy a nyári főszezon miatt nem lesz elég szállás-, vagy parkolóhely. A településnek több mint egy évtizednyi tapasztalata van a hasonló számú érdeklődőt vonzó Balaton Sound megrendezésében, és van elég magánszálláshely zamárdi vonzáskörzetében, illetve a Dél-Balatonon - tette hozzá.
A polgármester beszélt arról is, hogy a repülőknek nyilvánvalóan zajhatása lesz, de mindhárom napon kiszámítható időpontban, 10 és 17 óra között zajlanak majd a repülések. A Wellamarin hoteltől keletre eső pár száz méter hosszú partszakasz lesz a verseny központja, itt lesz a VIP-páholy és az irányítótorony. Céljuk, hogy ezen túlmenően az egész partszakasz szabadon megközelíthető maradjon a verseny ideje alatt is, és strandolás közben, egész távolról is élvezhető legyen a látványos verseny - mondta.
A polgármester közölte azt is, hogy az idei verseny tapasztalatainak értékelése után döntenek majd a folytatásról. Idén már nem lehetett megváltoztatni a magyarországi verseny dátumát, de ha a jövőben is marad Zamárdiban a bajnokság magyar futamának helyszíne, akkor szeretnék, ha az az elő- vagy az utószezonra esne - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 31. 07:33, szerda | Belföld
MÁV: több járművet állítanak forgalomba az év végi, újévi időszakban bizonyos vonalakon
2025. December 31. 07:32, szerda | Belföld
Sulyok Tamás Kapu Tiborral együtt köszönti az újévet a közmédia csatornáin
Sulyok Tamás köztársasági elnök Kapu Tibor kutatóűrhajóssal együtt köszönti az új évet a közmédia csatornáin szerda éjfél után.
2025. December 30. 09:50, kedd | Belföld
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én 11 órakor. A hírt a kormányfő a Facebook oldalán tette közzé hétfőn.
