Városlista
2025. november 16, vasárnap - Ödön

Hírek

2012. Május 25. 14:01, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Zöld jelzést kaptak a vagyonosodási vizsgálatok

Zöld jelzést kaptak a vagyonosodási vizsgálatok

Az adóhatóság köteles elrendelni a vagyonvizsgálatot azoknál a magánszemélyeknél, akik kölcsönnel járultak hozzá mások gyarapodásához.

Így döntött nemrégiben a Kúria egy olyan adóperben, amelyben az ellenőrzött személy arra hivatkozott: kiadásainak egy részét kölcsönből fedezte - írja a Magyar Nemzet.

Az ügyben az adóhivatal négy esztendő adóbevallásai alapján azt vizsgálta meg, hogy az érintett magánszemély miből fedezte kiadásait. Az adatok, a számlák, a hivatalos iratok arra utaltak, hogy az adózó többet költött, mint amennyire a bevallott jövedelméből telt volna. Az ellenőrzött személy azt állította: kölcsönt vett fel, s részben ez volt vagyongyarapodásának alapja. Ítéletében a Kúria rámutatott, a hatóságnak bizonyítania kell, hogy megfelelő bizonylatok, iratok hiányában jogában állt becsléssel megállapítani a magánszemély jövedelmét. Az érintett viszont igazolhatja, hogy bevétele legális forrásból származott, hivatkozhat kölcsönre és más ügyletekre is.

Ha a dokumentumok az adózó közlését nem támasztják alá, a hivatal köteles kiterjeszteni a vizsgálatot a megnevezett üzleti partnerre, a kölcsönt nyújtó személyre: őket is részletesen el kell számoltatni vagyongyarapodásukról. Az ítélet szerint az ilyen esetekben az adóhivatalnak nincs mérlegelési lehetősége, a vagyonvizsgálatot – ha lehetséges – a hitelezőnél is el kell rendelni.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 16. 08:31, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor nagyon megdicsérte saját kormányzását

A miniszterelnök szerint Magyarországon van az egyik legstabilabb és leghatékonyabb kormányzás Európában.

2025. November 15. 08:36, szombat | Belföld

A nemzeti konzultáció kitöltését kéri a miniszterelnök

Most még időben vagyunk, elmondhatjuk a véleményünket a brüsszeli bürokraták és a magyar baloldal háborús gazdasági terveiről - véli Orbán Viktor.