Hírek
2017. Július 14. 07:26, péntek |
Helyi sport
Forrás: vidi.hu
Magabiztos Videoton győzelem az Európa Ligában

A Videoton FC 3-0-ra nyert csütörtökön az észt Nomme Kalju vendégeként a labdarúgó Európa Liga-selejtező második fordulójának első mérkőzésén.
A Vidi Pátkai Máté révén már a nyolcadik percben előnyt szerzett, a második félidőben pedig a szerb Marko Scepovic két értékesített büntetőjével tulajdonképpen eldöntötték a párharcot. A visszavágót jövő csütörtökön rendezik Felcsúton.
A Videoton az első perctől kezdve fölényben futballozott és veszélyesebben játszott, ez pedig hamar góllá érett Pátkai lövésének köszönhetően. A vezetés megszerzése után is a Vidi irányított, egy ízben Juhász fejesénél csak a keresztléc mentette meg az észteket az újabb kapott góltól. Az első félidő vége előtt a portugál bíró megsérült, amikor összefutott egy hazai játékossal, így a negyedik játékvezető vette át szerepét.
A folytatás nagyszerűen indult, mert már az első percben büntetőhöz jutott a bajnoki ezüstérmes Vidi, Scepovic pedig értékesítette a tizenegyest. A játék képe később sem változott, a Nomme Kalju nem tudott újítani, semmiféle veszélyt nem jelentett a Videoton kapujára. A piros-kékek pedig egy újabb büntetővel minden bizonnyal végérvényesen eldöntötték a továbbjutás kérdését.
Nömme Kalju (észt)-Videoton FC 0-3 (0-1)
Nömme Kalju: Teles – Ugge, Tjapkin, Mbu Alidor, Dmitrijev – Liliu (Neemelo 60.), Valikaev, Subbotin – Kirss (Carlos Santos 69.), Sidorenkov, Möö. Cserék: Londak, Pürg, Mašitšev, Klein, Elhi.
Videoton: Kovácsik – Szolnoki, Vinícius, Juhász, Stopira – Nego, Hadzic, Pátkai – Suljic (Maric 82.), Lazovics (Barczi 76.), Scsepovics (Géresi 75.). Cserék: Horváth T., Fejes, Bódi,Varga.
Gól: Pátkai 8., Scsepovics 46., 75. (mindkettőt 11-esből)
Sárga lap: Tels 74., ill. Pátkai 79'
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 20. 07:36, péntek | Külföld
Parajd - Újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba
A vízzel elárasztott parajdi sóbánya régi részlegénél csütörtök hajnalban történt újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba, növelve annak sótartartalmát
2025. Június 20. 07:35, péntek | Belföld
Agrometeorológia: egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály
Egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály az országban és a következő 8-10 napban sem várható számottevő csapadék; egyre inkább felsejlik a 2022-es történelmi aszály rémképe
2025. Június 20. 07:33, péntek | Belföld
Nyár közepéig 131 új Credobus érkezik a MÁV Személyszállítási Zrt.-hez
Nyár közepéig 131 darab új Credobus-t ad át a MÁV Személyszállítási Zrt.-nek a Kravtex-Kühne csoport. Az első járművek már forgalomba álltak a Balaton térségében
2025. Június 20. 07:32, péntek | Belföld
NGM: hat helyet javított Magyarország az IMD nemzetközi versenyképességi ranglistáján
Magyarország hat helyet előrelépve a 48. lett a svájci IMD intézet legfrissebb nemzetközi versenyképességi ranglistáján.