Városlista
2025. június 21, szombat - Alajos

Hírek

2017. Június 23. 06:41, péntek | Helyi
Forrás: vidi.hu

Négy meccset nyert a Vidi kapott gól nélkül az edzőtáborban

Négy meccset nyert a Vidi kapott gól nélkül az edzőtáborban

Véget ért a bajnoki ezüstérmes Videoton ausztriai edzőtáborozása, melynek keretében az új edző, Marko Nikolics négy felkészülési mérkőzésen is tesztelhette a csapatot.

A sorban az utolsó az orosz élvonalbeli Rosztov elleni találkozó volt, ezt Scsepovics fejesgóljával nyerte a Vidi, és akárcsak az előző három meccsen, most sem kapott gólt. Folytatás már itthon, jövő héten az Európa-liga első selejtezőkörében.

Sorrendben az albán Skenderbeut 1-0-ra, a szlovákiai Ruzomberokot 3-0-ra, a horvát Zapresicet 2-0-ra verte a Vidi, utóbbi meccsen alkalmi összeállításban. Ennek oka, hogy a szerdai találkozót már csütörtökön követte az edzőtáborozást lezáró, Rosztov elleni meccs, amelyena rutinos játékosok kaptak szerepet. Az orosz csapat ellen a Kovácsik - Nego, Juhász, Fiola, Stopira - Bódi, Pátkai, Varga, Suljic - Lazovics, Scsepovics összeállításban kezdtek a fehérváriak, és gól nélküli első félidőt követően a 71. percben szereztek vezetést. Bódi beadását Scsepovics fejelte a kapuba, több gól pedig már nem esett. Negyedik nyári meccsét is megnyerte a Vidi, ismét úgy, hogy nem kapott gólt.

"Négy mérkőzésből négyszer nyertünk, gólt sem kaptunk, ezek nagyon pozitív dolgok. A játékosok minden meccshez jól álltak hozzá, meg is lett az eredménye. Persze ne felejtsük el, hogy ezek csak edzőmérkőzések. Dolgoznunk kell tovább néhány részletén a játékunknak, az sem kizárt, hogy a játékoskerethez is csatlakozhatnak még új labdarúgók, de azt elmondhatom, hogy a mögöttünk hagyott napokban is fejlődött már a játékunk, és készen állunk az előttünk álló EL-selejtezőre is" - értékelt Marko Nikolics vezetőedző. A Vidi a Rosztov legyőzése után hazaindult. Jövő héten csütörtökön a máltai Balzan FC ellen az európai kupa selejtezőjében lép pályára a csapat Felcsúton.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 20. 07:36, péntek | Külföld

Parajd - Újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba

A vízzel elárasztott parajdi sóbánya régi részlegénél csütörtök hajnalban történt újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba, növelve annak sótartartalmát

2025. Június 20. 07:35, péntek | Belföld

Agrometeorológia: egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály

Egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály az országban és a következő 8-10 napban sem várható számottevő csapadék; egyre inkább felsejlik a 2022-es történelmi aszály rémképe

2025. Június 20. 07:33, péntek | Belföld

Nyár közepéig 131 új Credobus érkezik a MÁV Személyszállítási Zrt.-hez

Nyár közepéig 131 darab új Credobus-t ad át a MÁV Személyszállítási Zrt.-nek a Kravtex-Kühne csoport. Az első járművek már forgalomba álltak a Balaton térségében

2025. Június 20. 07:32, péntek | Belföld

NGM: hat helyet javított Magyarország az IMD nemzetközi versenyképességi ranglistáján

Magyarország hat helyet előrelépve a 48. lett a svájci IMD intézet legfrissebb nemzetközi versenyképességi ranglistáján.