Hírek
2017. Augusztus 09. 05:35, szerda |
Helyi sport
Forrás: szekesfehervar.hu
Világbajnok a magyar női váltó az öttusa vb-n

Világbajnoki címet szerzett a Junior öttusa világbajnokságon a magyar női váltó. A fehérvári Varga Eszter is aranyérmes lett.
Zs. Tóth Anna és a fehérvári Varga Eszter végig magabiztosan vette az akadályokat a nap folyamán, a kombinációnak megnyugtató előnnyel vágtak neki a mieink, és ezt az előnyt a célig meg is őrizték.
A junior öttusa-világbajnokság keddi napja a női váltóé volt, ahol magyar színekben a Varga Eszter (Volán Fehérvár) - Zs.Tóth Anna páros indult, és minden várakozást felülmúlva meg is nyerték azt.
Kezdésként úszásban a magyar lányok másodikak lettek az olaszok mögött, az oroszokkal holtversenyben. A vívást már első helyen zárták Vargáék, ezúttal az argentinokkal azonos pontszámmal, melynek köszönhetően az élre álltak, 7 ponttal előzték meg az olasz váltót.
Kora délután került sor az esemény megnyitójára, ahol Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte a versenyzőket. Hozzátette azt is, mennyire fontos az öttusa Székesfehérvárnak, hiszen a város adott már olimpiai bajnokot is a sportágnak. Bretz Gyula MÖSZ-elnök sok sikert és sportszerű versenyzést kívánt a mezőnynek, a nemzetközi szövetség sportigazgatója pedig arról beszélt, hogy Magyarország eddig is rendre nagyszerű öttusaverseny-rendezőnek bizonyult.
A lovaglást hibátlanul abszolválta a magyar váltó, 18 másodperces előnyre tettek szert az olaszokkal szemben, ennek tudatában vághattak neki a kombinált számnak. Zs.Tóth egyik lövészetnél sem hibázott, magabiztos vezetéssel adta át a stafétát Vargának, akinek ugyan az utolsó lövéseknél kicsit megremegett a keze, de a fehérvári öttusázó így is megnyugtató előnnyel indult el az utolsó 800 méterre, melynek végén széles mosollyal fordult a célegyenesbe, nem véletlenül: A Varga Eszter – Zs. Tóth Alkotta magyar váltó világbajnoki címet szerzett. A második helyen Olaszország, míg a harmadikon Guatemala végzett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 01. 10:00, szerda | PR
Varga Viktor a Szigetvári Gyógyfürdőben: ahol a művészet és a regenerálódás találkozik
Mi történik, ha egy extravagáns előadó, egy ikonikus fürdőépület és pár liter 62 fokos gyógyvíz találkozik?
2025. Október 01. 07:49, szerda | Sport
Magyar labdarúgó-válogatott - Balogh Botond újra a keretben
Balogh Botond ismét bekerült a magyar labdarúgó-válogatott keretébe, amely az októberben sorra kerülő, örmények és portugálok elleni világbajnoki selejtezőkre készül.
2025. Október 01. 07:49, szerda | Életmód
Az éjszakai égbolt megfigyelésére hívják a közönséget októberben a csillagászok
Október 2. és 5. között rendezi meg a Nemzetközi Csillagászati Unió (IAU) a 100 óra csillagászat elnevezésű eseménysorozatot, amelyhez a Svábhegyi Csillagvizsgáló több eseménnyel is kapcsolódik.